Ubezpieczenia OC i AC

OC musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Z tego obowiązku są zwolnieni jedynie posiadacze aut historycznych. Ich samochody muszą jednak spełniać pewne warunki. Pojazd Zabytkowy musi mieć minimum 40 lat i posiadać w 75% oryginalne części. Model pojazdu musi też być wycofany z produkcji od co najmniej 15 lat.

Osoba, która pomimo obowiązku nie zawarła umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu podlega karze z UFG. Wysokość kary uzależnionaOC musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Z tego obowiązku są zwolnieni jedynie posiadacze aut historycznych. Ich samochody muszą jednak spełniać pewne warunki. Pojazd zabytkowy musi mieć minimum 40 lat i posiadać w 75% oryginalne części. Model pojazdu musi też być wycofany z produkcji od co najmniej 15 lat. jest od rodzajupojazdu oraz od okresu pozostawania tego pojazdu bez ochrony.

Autocasco Autocasco to ubezpieczenie pojazdu na wypadek jego uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży. - autocasco wymaga dokładnego zapoznania się z warunkami ubezpieczenia ponieważ mogą być różne w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych - na co trzeba zwrócić szczególną uwagę: na udział własny, amortyzacja części, franszyza integralna (określona kwotowo wartość szkody poniżej której nie dojdzie do wypłaty odszkodowania), metoda naprawy, stała suma ubezpieczenia ( wartość rynkowa pojazdu z dnia zawarcia polisy) Co obejmuje ubezpieczenie Autocasco?
Przykłady:
- Kradzież samochodu
Gdy ktoś ukradnie Ci samochód z osiedlowego parkingu, lub innego miejsca.
- Zderzenie z innym samochodem
Gdy wykonasz manewr, w wyniku którego zderzysz się z innym pojazdem.
- Zderzenie z drzewem
Gdy stracisz panowanie nad samochodem i uderzysz w drzewo.
- Uszkodzenie w niestrzeżonym miejscu
Gdy sprawca uszkodzi Twój zderzak i nie zostawi swoich danych kontaktowych.

Assistance
Assistance to ubezpieczenie zapewniające określoną pomoc w razie awarii, wypadku, kradzieży oraz innych zdarzeń losowych związanych z ubezpieczonym pojazdem, np. holowaniem pojazdu, samochodu zastępczego, próbą usprawnienia pojazdu na miejscu. Zakres oferowanej pomocy zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia.
Szyby
Zakresem ubezpieczenia objęta jest organizacja i pokrycie kosztów naprawy albo wymiany uszkodzonej lub zniszczonej szyby czołowej, szyby tylnej lub szyb bocznych.
NNW
Ubezpieczeniem NNW kierowcy i pasażerów objęte są zdarzenia wynikające z użytkowania pojazdu. Zakresem ubezpieczenia oprócz urazów będących wynikiem kolizji, objęte są również urazy powstałe podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu, czy też jego obsługi, np. tankowania paliwa bądź załadunku bagażnika. Ochroną objęty jest kierowca oraz pasażerowie pojazdu, a świadczenie ustalane jest w zależności od stopnia uszczerbku na zdrowiu zgodnie z tabelą świadczeń.
Ochrona zniżki w OC / AC
Ubezpieczenie ochrona utraty zniżki w OC lub AC obejmuje, przy zawieraniu kolejnej umowy Ubezpieczenia, ochronę w następującym zakresie: jeżeli w okresie Ubezpieczenia OC lub AC dojdzie do zgłoszenia jednej szkody, to dla ubezpieczonego pojazdu, przy wyliczeniu wysokości składki przy odnowieniu polisy, zachowana zostanie zniżka na dotychczasowym poziomie.